70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Dziwnów

Pożyczka darmo bez bik dostępna dla każdego, Pożyczka w 15 minut

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Dziwnów

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012)

Efektowny początek – Alfred Hitchcock powiedział kiedyś, że dobry film powinien otworzyć się od trzęsienia ziemi, a później napięcie powinno tylko być. Tej podstawy z pewnością zachowywał się także Patryk Vega w filmie „Hans Kloss. Stawka silniejsza niż śmierć”. Teraz na startu okrutni naziści posiedli niezwykle cenny skarb w kwestii Bursztynowej Komnaty, który obudził w nich pełne najgorsze instynkty.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Międzyzdroje

Mrożące krew w żyłach spojrzenie Wojciecha Mecwaldowskiego w pozycji Ringlego zwiastuje pełny napięcia i nerwowego oczekiwania charakter historii prezentowanej w filmie. Już z początku wybuchów i istnego morza naturze nie brakuje. Dla widzów lubiących czuć dreszczyk emocji i efektowne zwroty akcji film Patryka Vegi z pewnością jest bardzo oryginalną i dość ciekawą propozycję.

klik i ogladaj film

Historia pełna zagadek

Wojenny film sensacyjny Patryka Vegi porusza temat poszukiwania zaginionego, zrabowanego przez nazistów skarbu, na którego trop wpada wybitny agent polskiego wywiadu Hans Kloss. Bursztynowa komnata to jedna spośród najbardziej ekscytujących tajemnic dotyczących II Wojny Światowej. Nie obywa się oczywiście bez trudności, jakie są spowodowane m. in. przez działania dawnego znajomego głównego bohatera – Hermanna Brunnera. W wszystkiej sceny z udziałem przystojnego asa wywiadowczego nie mogło zabraknąć także pięknych starych i materiale miłosnego. O względy mężczyzny rywalizują piękna Ingrid Heiser (Anna Szarek) oraz młodziutka Elsa Krause (Marta Żmuda – Trzebiatowska).

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Międzyzdroje

Solidne podstawy

Scenariusz do filmu został opracowany na motywach „Stawki wyższej niż bycie” Andrzeja Zbycha. Emitowany w latach sześćdziesiątych serial stanowi dużą legendę polskiej popkultury. Patryk Vega jako reżyser musiał się zmierzyć z niezwykle trudnym zadaniem którym było nakręcenie kolejnych spraw najbardziej prestiżowego asa polskiego wywiadu. Warto zauważyć, że dodatkowym ograniczeniem pewno istnieć wiek reżysera – jest on mniejszy z nowego serialu o całą dekadę. Mimo wszystko, Patryk Vega wraz z Władysławem Pasikowskim, jaki był widoczny za scenariusz do filmu świetnie poradzili sobie ze stworzeniem kolejnej spraw z udziałem Hansa Klossa. Sprawę jest utrzymana w czasie legendarnego serialu, jednak zajmuje ona wielu elementów tego kina. Nie zabrakło w nim dużo spektakularnych efektów specjalnych jak również silnych, zaskakujących zwrotów akcji.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Międzyzdroje

Dwubiegunowa akcja

Ciekawym zabiegiem ożywiającym akcję filmu jest wykonanie przez scenarzystów przeskoku pomiędzy latami młodości głównego bohatera, w których władał on chodzenia Bursztynowej Komnaty i spotkaniem Hansa Klossa z Brunnerem w ciepłej Hiszpanii w latach 70. Do retrospekcji wydarzeń użyto ciekawego zabiegu stopniowego przyciemniania ekranu. Dzięki temu zdarzenia ubiegłych lat 40 przywoływane pomiędzy wydarzeniami bieżącymi nie zlewają się spośród nimi. Taki sposób nadaje filmowi także niepowtarzalnego klimatu.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Międzyzdroje

Znakomita obsada

W filmach Patryka Vegi zupełnie nie brakuje częstych także cenionych aktorów. Młode pokolenie aktorów poradziło sobie całkiem nieźle, choć na najważniejszą uwagę zasłużyła oczywiście stara gwardia aktorska. Dani z serialu Stanisław Mikulski i Emil Karewicz jako Kloss i Brunner powracają na ekran w szerokim stylu. Panowie mimo zaawansowanego wieku pokazali, że nadal są w atrakcyjnej formie. Co dużo, można postawić stwierdzenie, że starsze pokolenie aktorów nieco przyćmiło odtwórców głównych bohaterów w małym wieku (Tomasz Kot oraz Piotr Adamczyk).

Odejście od schematu

„Hans Kloss. Stawka silniejsza niż śmierć” nie jest częstym filmem przypominającym inne produkcje Patryka Vegi. Reżyser jest bliski raczej z bycia bezkompromisowych obrazów środowiska policyjnego. Wbrew tego, że zarówno klimat jak również tematyka filmu znacząco odbiega z reszty produkcji, to fani Vegi z pewnością się nie zawiodą. Można śmiało powiedzieć, że przedstawienie na całym ekranie nowych przygód Hansa Klossa powiodło się. Film stanowi wielki hołd dla legendarnego serialu z lat sześćdziesiątych.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Międzyzdroje

źródło artykułu Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o