70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Pożyczki to produkty finansowe,

Pożyczka darmo bez bik dostępna dla każdego, Pożyczka w 15 minut

Pożyczki to produkty finansowe,

Pożyczki to produkty finansowe, które mogą przydać się w niejednej sytuacji. Biorąc pożyczkę, można zapewnić sobie wspaniałe wakacje, kurs językowy w dobrej okazji, a także można spełnić swoje marzenia, czy po prostu bieżące potrzeby.

Nikt chyba nie zaprzeczy, że pieniądze przydadzą nam się zawsze, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Jednak niektóre momenty szczególnie wymagają zaangażowania większej ilości gotówki. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście trzeba jakoś te pieniądze skombinować. Jednak najszybszym i najlepszym sposobem będzie chyba po prostu wzięcie pożyczki. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć o tym nieco więcej, to niech kontynuuje swoje czytanie.

Czym jest pożyczka?

Pytanie to może być dla niektórych zaskakujące, ponieważ raczej każdy powinien mieć tak oczywistą wiedzę. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ bardzo często zdarza się, że ludzie nie odróżniają pożyczki od kredytu i na odwrót. Natomiast między tymi dwoma produktami finansowymi istnieje bardzo duża różnica, z którą warto byłoby się zapoznać.

Może zaczniemy od kredytu, bo o nim zostanie wspomniane jedynie w tej części artykułu. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że kredyty udzielane są na podstawie prawa bankowego. Co z tego wynika? Między innymi to, że taki kredyt może nam udzielić tylko i wyłącznie bank. Oczywiście wiąże się to z różnymi konsekwencjami prawnymi, jednak banki wykorzystują to, aby mieć większą pewność co do spłaty kredytów i też dzięki możliwościom, które mają, mogą udzielać większych kredytów, opiewających nawet na kilkaset tysięcy złotych. W przypadku kredytów na pewno trzeba przygotować się na to, że przed jego udzieleniem, zostaniemy sprawdzeni pod względem naszych zarobków i tego, czy wcześniej nie mieliśmy czasem żadnych problemów ze spłatą poprzednich kredytów. Dla banku jest to bardzo ważna informacja, ponieważ na jej podstawie między innymi ocenia, czy w ogóle powinien udzielać danej osobie kredytu. W przypadku kredytów znaczące dla kredytobiorcy jest także to, że bank musi być poinformowany, na co dany kredyt zostanie przeznaczony i trzeba niestety się tego pilnować, w pewien sposób ogranicza to pole manewru, jednak po prostu trzeba być na to przygotowanym. No i kredyt nie jest wcale tak łatwo uzyskać, a na samą decyzję można trochę poczekać.

Teraz już możemy przejść do głównego tematu tego artykułu, czyli pożyczki. Skoro wcześniej zaczęliśmy od prawa, to również tutaj to zrobimy. Przede wszystkim pożyczka udzielana jest na podstawie Kodeksu Cywilnego, co daje nam o wiele większe możliwości. Pożyczkę tak naprawdę może udzielić każdy każdemu, kto tylko ma nieograniczone prawa do zawierania umów. Nie ma tu więc zbyt wygórowanych wymagań prawnych i w większości firm udzielających pożyczki, nie spotkamy się z czymś takim, jak sprawdzanie naszych dochodów, czy historię kredytową. Nie zaznamy także ingerowania w naszą prywatność i będziemy mogli wydawać pieniądze, na co tylko chcemy. Jeśli więc ktoś nie lubi być kontrolowany z wydatkami, będzie to dla niego świetne rozwiązanie. W przypadku pożyczek nie musimy martwić się także czasem, w którym zostaną nam one udzielone. Jeśli tylko istnieje z naszej strony taka potrzeba, to pożyczka zostanie nam udzielona nawet w kilkanaście minut, jest więc to chyba bardzo korzystne rozwiązanie, jeśli pieniędzy potrzebujemy naprawdę pilnie.

Nagły problem i szybkie rozwiązanie

Nigdy nie jesteśmy pewni, kiedy spotka nas coś przykrego lub niemiłego w życiu. W związku z tym nie jesteśmy też na taką ewentualność za bardzo przygotowani pod względem finansowym. Są to niestety często problemy, które raczej wymagają tego, aby rozwiązać je od ręki. Trzeba więc jakoś znaleźć pieniądze, które posłużą do opłacenia powstałego zobowiązania.
Jednak co może być tak pilnego, żeby musieć zdobyć na to pieniądze już na przykład w tym samym lub w następnym dniu? Może to być przykładowo zepsute auto. W niektórych przypadkach wcale nie jest to jakiś problem, bo już w coraz większej ilości rodzin można zobaczyć po przynajmniej dwa auta, z czego jedno służy na dojazdy do pracy. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Gdy jedyne auto się zepsuje, a służy właśnie do tego, aby dojeżdżać nim do pracy, to pojawia się problem, ponieważ jeśli się nie pracuje, to też nie będzie pieniędzy, a komunikacja miejska nie zawsze kursuje tak, jakbyśmy chcieli. Wtedy pozostaje szybko oddać auto do mechanika i zdobyć pieniądze na naprawę. Najlepszym sposobem, aby zdobyć te pieniądze, będzie uzyskanie pożyczki z banku. Może i jest to zadłużanie się, jednak przecież pożyczkę można spłacić i to w ratach, a koszty i tak mimo wszystko naprawy auta się pojawiłyby. Wystarczy więc tylko wziąć pożyczkę, zapłacić za naprawę i dalej zarabiać.

Czasem jednak zepsuty samochód może być naszym najmniejszym zmartwieniem, wobec innych pojawiających się problemów, na przykład związanych z wypadkiem lub chorobą kogoś dla nas bardzo bliskiego. Chyba każdy będzie zgodny, że w takich momentach pieniądze nie grają roli i przede wszystkim myśli się o tym, co można zrobić, aby pomóc wyzdrowieć bliskiej nam osobie. Pomoc ta nierzadko wiąże się z finansami, które potrzebne są na opłacenie leków, rehabilitacji, prywatnego lekarza itd. Koszty pojawią się zawsze, a pieniądze potrzebne są bardzo szybko. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej jest skorzystać z szybkich pożyczek, które pozwolą na bieżące opłacenie wszystkich potrzebnych rzeczy i lekarzy.

Jakie są zalety i wady?

Nad tym każdy sam powinien się zastanowić przynajmniej przez dłuższą chwilę. Pozwoli to na dobre oszacowanie, czy akurat ta pożyczka i ta konkretna firma, to dobry wybór, czy może trzeba wybierać dalej.

Pożyczkę bierz wtedy, gdy naprawdę warto. Jednak to ty sam musisz ocenić, czy ta pożyczka jest dla ciebie dobra. Jednak kiedy stwierdzić, że warto? Na przykład wtedy, kiedy pojawią się jakieś ciekawe promocje, z których szkoda byłoby nie skorzystać. I nie chodzi tutaj o promocje w galeriach i centrach handlowych, tylko właśnie te promocje w przedsiębiorstwach udzielających pożyczek. Mogą to być wydłużone raty, niższe oprocentowanie, jakieś gratisy przy pożyczce i jeszcze wiele innych promocji, które zależą tylko od kreatywności właścicieli. Czasem może trafić się nam coś takiego, co pomoże przyspieszyć spełnienie aktualnej potrzeby i szkoda byłoby z tego nie skorzystać. Oczywiście możemy czekać na dalsze promocje, jednak taka okazja może już się nie powtórzyć.

Pożyczki powinniśmy brać tylko wtedy, gdy wiemy i jesteśmy świadomi tego, że stać nas na to. W pożyczce nie chodzi o to, by się zadłużyć i z tego zadłużenia nie wyjść, tylko o to, aby spokojnie i bez problemu tę pożyczkę w dłuższym terminie spłacić. Przecież pożyczkę bierzemy po to, aby szybciej osiągnąć jakiś cel. Więc poważnie zastanówmy się, czy na pewno stać nas na taką pożyczkę, jaką mamy zamiar wziąć. Najlepiej jest po prostu oszacować jej miesięczne koszty, a następnie wpisać je do miesięcznego budżetu domowego i na własne oczy przekonać się, czy nie będzie z nią żadnego problemu. Jeśli nie będzie, to możemy śmiało wziąć, jeśli natomiast zauważymy jakieś problemy, to lepiej jest się trochę wstrzymać z decyzją.

Jeśli chcemy wziąć pożyczkę, nie powinniśmy wybierać do tego pierwszej lepszej firmy. Tak jak w przypadku każdego innego produktu, także tutaj lepiej jest się dobrze rozejrzeć, z czym możemy mieć do czynienia i jakie oferty istnieją w położonych w naszej okolicy firmach udzielających pożyczek. Może okaże się, że właśnie dzięki temu, że poświęciliśmy na to trochę więcej czasu, będziemy mogli skorzystać z o wiele lepszej oferty, dzięki czemu koszty pożyczki będą dla nas niższe i zaoszczędzimy na niej, a sama oferta będzie dla nas korzystniejsza również pod każdym innym względem. Nawet jeśli bardzo nam się spieszy, to wystarczy poświęcić godzinkę lub dwie i w ten sposób można bardzo szybko zdecydować, która oferta z tych, które znaleźliśmy, jest najlepsza.

Dlaczego warto?

Może już niektórzy czytelnicy artykułu dali się przekonać, że naprawdę warto wziąć pożyczkę, jednak pozostają jeszcze ci sceptyczni i ci bardzo ostrożni, którzy mimo wszystko woleliby jeszcze się do tego bardziej przekonać. Dla jednych i drugich jednak dalsza część artykułu może być przydatna, ponieważ znajdą się w niej kolejne powody, dla których warto wziąć pożyczkę.

Cofając się o kilkanaście wersów artykułu, można było przeczytać o okazjach, które tworzone są przez firmy pożyczkowe, to teraz czas na wykorzystywanie wszystkich innych okazji, które pojawią się w naszym zasięgu, jednak niestety niefinansowym i właśnie pożyczka miałaby pomóc nam je osiągnąć. Każdy z nas ma jakieś marzenia i pragnienia, które chciałby spełnić, jednak są ku temu przeszkody, chyba przede wszystkim finansowe, które ciężko jest nam przekroczyć. Pozostaje nam jedynie czekać na okazję, która pozwoli nam na osiągnięcie naszego marzenia. Jeśli naszym marzeniem jest na przykład udać się gdzieś, do jakiegoś miejsca za granicą, to wystarczy czekać, aż akurat w którymś z biur podróży pokaże się promocja na wycieczkę, do wymarzonego przez nas miejsca. Dalej już chyba nie ma na co czekać, tylko po prostu trzeba korzystać z okazji i udać się po szybką pożyczkę, żeby czasem okazja nam nie przepadła. Oczywiście wiąże się to z późniejszym zobowiązaniem, jednak szkoda byłoby marnować swoje marzenia, których okazja na realizację już może drugi raz nam się nie powtórzyć.

Pożyczki to także świetne okazje i możliwości do tego, aby się rozwijać, czy też postawić na rozwój kogoś nam bliskiego. W takich chwilach nie powinno się myśleć o pożyczce jak o zobowiązaniu, tylko jako o inwestycji w siebie lub kogoś bliskiego. Przecież rozwój przyczynia się do tego, że jeśli dobrze się go wykorzysta, to w przyszłości przynosi różne korzyści i w ten sposób właśnie nasza inwestycja nam się zwróci. Może to być jakiś kurs, może szkolenie, a może wyjazd za graniczny, czy też na jakiś obóz tematyczny. Jeśli tylko pojawi się jakaś możliwość rozwoju, którą uznamy za wartą wzięcia pożyczki, to nie ma na co czekać, ponieważ niektóre takie okazje się nie powtarzają, szkoda byłoby tracić naszą szansę.

Zachowaj zdrowy rozsądek

Gdy otrzymamy do dyspozycji większą ilość gotówki i jeszcze dodatkowo nikt nie będzie panować nad tym, jak ją wydajemy, to czasem może nas trochę ponieść fantazja i możemy wydać więcej, niż początkowo zamierzaliśmy. Od takiego zachowania lepiej jest się w jakiś sposób chronić, ponieważ jest to marnowanie pieniędzy, dodatkowo pochodzących z pożyczki. Najlepiej będzie, jeśli po prostu wyznaczymy sobie jakiś cel i będziemy pilnować, aby całe pieniądze na ten cel przeznaczać. Jeśli coś nam jeszcze zostanie, to powinniśmy przeznaczyć te pieniądze na spłatę kolejnej raty. W ten sposób unikniemy kłopotów finansowych.

Pilnuj terminów!

Jeśli bierzemy pożyczkę, to pamiętajmy o tym, że musimy również brać odpowiedzialność za takie zobowiązanie. Otrzymujemy pewne zobowiązanie, które ma określone terminy i powinniśmy przykładać bardzo dużo uwagi do tego, aby je spłacać. Nie możemy podchodzić do tego nonszalancko i nie przejmować się tymi terminami, ponieważ przekroczenie ich może wiązać się dla nas z kolejnymi opłatami, które będą karą za przekroczenie terminów.

Pożyczki są naprawdę warte tego, by je brać, jednak wymagają dużej dozy odpowiedzialności i trzeba wiedzieć, kiedy można sobie na taką pożyczkę pozwolić. Wystarczy więc tylko się dobrze pilnować i można zacząć spełniać swoje marzenia i potrzeby.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o