70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Goleniów

Pożyczka darmo bez bik dostępna dla każdego, Pożyczka w 15 minut

Promocja pieluchy Goleniów

Choroby wieku podeszłego

Ciało człowieka z biegiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w działaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to raptem niewiele z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Sławno

Choroby wieku starczego to efekt naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, przecież ich przyjście może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby stare często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a i opieki i pomocy w najpopularniejszych czynnościach. Mogą mieć kłopot np. z naturalną toaletą – wtedy przydatne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić także mężczyzn. To pewna z najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o jakiej zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Może stanowić dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej pomimo jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Sławno

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dużych, ale same wdrożyć odpowiedni program leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to następna z chorób będących przeważnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia kolei w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i najwyższe jest u osób po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej łączy się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia świadomości i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sprawie oraz doświadczeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie tenże i zapomni ważnych spraw – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na środek, odkręci gaz, wyjdzie jeden na wieś także nie będzie wiedziałem wrócić – potrafi się to wykonać tragicznie. Zaburzenia świadomości to wyjątkowa i zła dolegliwość, często – pomimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Że to żyć zawsze i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego produkcję. Zaburzenia też mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest głównie u pań po 65. roku bycia – cierpi na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwłaszcza w początkowym stadium. Choroba jest produktem procesów przebiegających w naczyniach tętniczych w siłę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą wywołać lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób działania oraz niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich miar alkoholu, lecz także uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić styl bycia a dietę, a i minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i dawać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może występować bez widocznych objawów. Są zawsze czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Sławno

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o